Натпревар со традиција (16.05.2024)

Традиција во меѓусебни натпревари tradicija
Традиција во меѓусебни натпревари

Денес од 18:30 во рамките на германската Регионална лига – запад се сретнуваат екипите на Шалке II и Ален.

Шалке II е на 5-та позиција со вкупно 51 бод и учинок од 14 победи, 9 реми и 10 порази.

Ален е на последната 18-та позиција со 25 бода кои ги имаат освоено преку 6 победи, 7 реми и 20 порази.

Овие две екипи во последните шест меѓусебни дуели играат секогаш со голови и добитен е типот ГГ3+, па веруваме дека и овој пат може да биде така.

Наш предлог

ГГ3+ @ 1.82 во 22Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*