Тикет на денот е-Спорт (15.05.2024)

Е-спорт
Е-спорт - Esport

Нашата понуда за денеска во светот на е-Спортот доаѓа од CS2, каде што се играат неколку натпревари од популарната ESEA Season 49: Advanced Division – Europe.

Enrage Esports – Permitta – 2 @ 1.50 во Bet365

Enrage има пет порази и една победа по шест одиграни кола, па се наоѓа во незавидна позиција на табелата, додека нивниот ривал има пет триумфи и три порази, па може јасно да се забележи разликата во квалитети. Ова ќе биде прва средба меѓу тимовите, но веруваме дека истата ќе биде со среќен крај за Permitta која со нови три бода би напредувала во горниот дел од табелата. Ние предлагаме 2 со коефициент 1.50 во Bet365.

Enterprise – Exo Clan – 2 @ 3.53 во 22Bet

Enterprise има девет бодови по три одиграни кола или поточно три победи во исто толку одиграни средби, а денеска ќе им биде многу тешко да се радуваат по четврти пат затоа што против себе го имаат Exo Clan, кој изненади на почетокот на турнирот и со 15 бодови се наоѓа на делбата на 19. место на табелата. Можеби „црна дамка“ на нивните резултати во изминатиот период се двата порази на турнирот, но ова е сосема поразличен натпревар и ќе дадат сè од себе за шести триумф. Наш предлог е 2 со квота 3.53 во 22Bet.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3655.29

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*