Ла Лига 36-то коло: Најава, анализа и предлог типови

Овој пат имаме вонредно коло во шпанската Ла Лига кое ќе се изигра во наредните три дена, а за време на викендот повторно ќе ги гледаме на терен во нова рунда. Ова е нашата најава, анализа и предлог типови.

Осасуна – Мајорка – 0-2

Колото почнува со натпревар помеѓу две екипи кои се во лоша форма. Домаќините на последните пет натпревари немаат ниту една победа, поточно освоија само еден бод, додека во истиот временски период гостите остварија една победа, едно реми и три порази. Како и да е, овде ние очекуваме мирен натпревар и типуваме 0-2 гола со квота 1.40 во Mozzart.

Реал Мадрид – Алавес – 1/1

Реал Мадрид веќе нема грижи во домашното првенство и тие се повторно шампиони во шпанската Ла Лига. Сега тие треба да се посветат на финалето кое им следи за околу две недели. Алавес пак е на 11-то место со 42 бода и нема шанси ниту за горе, а ниту за долу. Реал Мадрид не би требало да има проблеми на овој натпревар, а ние типуваме 1/1 со квота 1.67 во Bet365.

Жирона – Виљареал – 1

Ова за Жирона е фантастична и историска сезона. Тие во еден период беа и на врвот на табелата, но за жал сега се на 3-та позиција, а најважно е тоа што следната сезона ќе бидат дел од Лигата на шампиони. Виљареал потфрли и можеше многу повеќе, но за жал тие ќе се задоволат само со навремен опстанок. Ние типуваме 1 со квота 1.67 во 22Bet.

Рајо Валекано – Гранада – 1

Рајо има одлична предност во однос на останатите екипи кои се во црвената зона. Тие во последните три натпревари немаат победа, поточно во тој временски период запишаа два порази и едно реми. Гранада пак веќе се елиминирани и им посакуваме среќа во Сегунда и брз повраток во елитата. Овде одлучивме да ви дадеме предлог тип 1 со квота 1.65 во 20Bet.

Севиља – Кадиз – Х2

Севиља има повторно сезона за заборавање. Тие се на средината на табелата и немаат никакви шанси за Европа, па сигурно фановите на овој клуб дека не се задоволни со овој досегашен учинок. Кадиз од друга страна зеде важни три бода во минатото коло и ќе се бори за опстанок до самиот крај на сезона. Овде очекуваме гостите да останат непоразени и типуваме Х2 со квота 1.91 во Mozzart.

Селта – Атлетик Билбао – ГГ

Селта исто така е веднаш над црвената зона, но имаат предност од 5 бода и веруваме дека во наредните три кола нема да ги прокоцкаат и да бидат елиминирани. Атлетик Билбао пак се уште има математички шанси за ЛШ, но во теорија тоа е многу тешко бидејќи треба да го престигнат тимот на Атлетико Мадрид. Како и да е, голови на овој натпревар би требало да има, а ние типуваме ГГ со квота 1.70 во Bet365.

Хетафе – Атлетико Мадрид – 2

Хетафе нема повеќе никаков мотив за до крајот на сезоната. Обезбеден име опстанокот, а се многу далеку од екипите кои се борат за европските купови. Во последните две кола домаќините запишаа два порази и на овој дуел влегуваат со релативно лошо расположение, додека гостите пак имаат три последователни триумфи. Наш предлог за овој натпревар е 2 со квота 1.83 во 22Bet.

Лас Палмас – Бетис – 2

Лас Палмас е во катастрофална серија резултати, а најважно е тоа што се на сигурно и што се на чекор до сигурен опстанок, па и следната сезона овој тим ќе го гледаме во елитата. Бетис пак зеде важни три бода во минатото коло на еден спектакуларен натпревар против екипата на Алмериа и сега очекуваме повторно да победат. Типуваме 2 со квота 1.91 во 20Bet.

Алмериа – Барсeлона – 2

Овде имаме две екипи кои се многу различни по квалитет. Алмерија не се покажа како што треба и ќе мора да се пресели во Сегунда, додека Барселона пак ја „брка“ вицешампионската позиција на табелата во шпанската Ла Лига. Ние на овој натпревар очекуваме лесна победа за гостите и типуваме 2 со квота 1.44 во Mozzart.

Сосиедад – Валенсија – ГГ

Сосиедад во минатото коло загуби важни три бода, но тоа и до некаде беше очекувано бидејќи се натпреваруваа со тимот на Барселона. На тој начин, ја минимизираа шансата за да играат во Лига Европа. Валенсија пак врза четири последователни неуспеси и излезе од трката за пласман во конференциската лига. Ние овде очекуваме ефикасен дуел и типуваме ГГ со квота 2.20 во Bet365.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*