Тикет на денот (среда, 15.05.2024)

Тикет на денот
Тикет на денот

Денес имаме исклучително интересен ден за кладење. Освен заостанатите натпревари во некои лиги, се играат и неколку финални дуели од куповите. Ова е нашиот предлог тикет за денес.

ПАОК – Панатенаикос – 1 @ 1.72 во Mozzart

Солунците со две победи во двата дерби натпревари се вратија во трката за титула и сега имаат само еден бод помалку од АЕК. За жал сега не зависи се само од нив и во случај АЕК да ги победи двата преостанати натпревари ќе ја добрани титулата. Од друга страна Панатенаикос има меч на сезоната против Арис во рамките на грчкиот куп и се големи фаворити на тој натпревар. Ние овде веруваме дека ПАОК ќе изигра фантастично и дека ќе земат лесни три бода. Наш предлог е 1 со квота 1.72 во Mozzart.

Бронби – Нордсјеланд – ГГ3+ @ 1.80 во 22Bet

Како финиш на сезоната во данската Супер лига. Бронби беше прв фаворит за освојување на титулата, но во двете претходни кола доживеа пораз од Митиланд и Копенхаген, па паднаа на 4-то место на три кола пред крајот. Нордсјеланд има ист  број бодови колку и Бронби, па битката за позиција која води во Европа ќе биде многу тешка. На овој натпревар решивме да го избегнеме конечниот исход и да ви дадеме предлог на голови. Типуваме ГГ3+ со квота 1.80 во 22Bet.

Рајо Валекано – Гранада – 1 @ 1.65 во Bet365

Во Ла Лига се игра вонредното коло, но многу работи се одлучени на три рунди пред завршетокот на шампионатот. Реал е првак во Ла лига, а во Лигата на шампиони ќе играат Барса, Жирона и Атлетико Мадрид, а во долниот дел за опстанок борбата се уште трае. Рајо Валекано се уште нема математички опстанок, но има одлична предност и со евентуална победа над Гранада би ги надминале тие грижи. Гостите се веќе елиминирани и веќе треба да почнат да размислуваат за Сегунда и за брз повраток во елитата. Наш предлог е 1 со квота 1.65 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 5.11

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*