Зголемени квоти за натпреварот Реал Мадрид – Алавес

Денес започнува вонредното коло на шпанската Ла Лига, а во терминот од 21:30 на Сантиаго Бернабеу ќе се сретнат екипите на Реал Мадрид и Алавес.

Реал Мадрид оваа сезона може да ја заклучи како успешна бидејќи ја освои титулата во домашното првенство, а се дел и од финалето на најелитното фудбалско натпреварување, Лига на шампиони.

Алавес пак исто така можат да бидат задоволни бидејќи нивниот врвен приоритет беше опстанок и веќе го обезбедија на три кола пред крајот на сезоната.

Најдобрата онлајн обложувалница, Bet365, за овој натпревар ни претстави зголемени – бонус квоти за два типови и тоа:

  • Рудигер да постигне гол со глава коефициент 11 зголемен на 12
  • Белингам да постигне погодок надвор од 16-тник кеофициент 13 зголемен на 15

НАПОМЕНА:

Доколку се уште немате сметка во Bet365, тоа може да го направите ТУКА и да си добиете 25 евра во форма на бесплатни средства за обложување без никакви услови за повлекување.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*