Специјал тикет за натпреварот Тотенхем – Манчестер Сити

Денес од Премиер лигата имаме еден натпревар каде што ќе се сретнат екипите на Тотенхем и Манчестер Сити.

Тотенхем е на 5-та позиција и се уште има шанси за пласман во Лигата на шампиони. Тоа ќе беше полесно ако не влезеа во блага криза, па сега работите не зависат само од нив.

Манчестер Сити има еден бод помалку од Арсенал и се наоѓа на второто место, но има и еден дуел помалку, па со евентуална победа би ја презеле лидерската позиција.

Овде искрено очекуваме интересен и возбудлив натпревар, па затоа решивме да ви претставиме специјал тикет во Bet365.

Вкупниот коефициент е 5.50, а нашиот избор е:

  • ГГ
  • Повеќе од 10.5 корнери
  • Повеќе од 12.5 удари во рамките на голот на цел натпревар

НАПОМЕНА:

Доколку се уште немате сметка во Bet365, тоа може да го направите ТУКА и да си добиете 25 евра во форма на бесплатни средства за обложување без никакви услови за повлекување.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*