Тикет на денот е-Спорт (13.05.2024)

Е-спорт
Е-спорт - Esport

Уште еден турнир ќе ги собере најголемите ѕвезди во Dota 2, а тоа е PGL Wallachia Season 1 – Group Stage кој се игра од 10 до 19 мај.

Team Liquid – Mouz – 2 @ 1.20 во 22Bet

Четвртото коло ќе биде пресудно за една од екипите бидејќи имаат по два порази, а третиот значи елиминација од турнирот. Mouz загуби од Aurora I BetBoom Team, додека славеше против Azure Ray. За разлика од нив Team Liquid го совлада G2, но загуби убедливо од Xtreme Gaming и Shopify Rebellion. Квалитетот на тимовите е идентичен и само нијанси ги разликуваат, но наш предлог за денеска е 2 со квота 1.20 во 22Bet.

Team Secret – Virtus Pro – 1 @ 2.10 во Bet365

Овие екипи ќе се соочат по вторпат оваа година, откако на 31 март славеше Team Secret со 2-0, а сега Virtus Pro ќе бара одмазда за неуспехот. Тоа, сепак, ќе биде тешко со оглед на лошите резултати во изминатиот период, но влогот е голем за двата клуба затоа што само со победа ќе ги задржи шансите за пласман во нокаут-фазата, додека со пораз би бил елиминиран. Ние предлагаме 1 со коефициент 2.10 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3652.52

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*