Тикет на денот е-Спорт (12.05.2024)

Е-спорт
Е-спорт - Esport

Денеска ќе имаме богата понуда во светот на е-Спортот, а во нашиот тикет ви нудиме натпревари од PGL Wallachia Season 1 – Group Stage во Dota 2.

Team Spirit – Nouns – 1 @ 1.36 во Bet365

Team Spirit има победа против Virtus.pro и пораз од Gaiming Gladiators, додека Nouns го совлада Azure Ray, а загуби од Team Falcons. Овие екипи ќе се соочат по трет пат во историјата, а Team Spirit досега има две победи во меѓусебните средби и затоа ќе биде фаворит и во оваа пресметка. Со победа ќе направи исчекор кон топ-8 позициите кои водат во нокаут-фазата, а наш предлог е 1 со коефициент 1.36 во Bet365.

Team Secret – Boom Esports – 2 @ 2.00 во 22Bet

Boom славеше во сите три дуели против Team Secret, а не очекуваме да биде поразлично во денешната четврта пресметка меѓу тимовите. Boom Esports со победа има отворен пат кон врвот на табелата, но мора да оди чекор по чекор затоа што и Secret е екипа која не смее да се потцени. Во изминатиот период не импресионираа тимовите со нивните резултати, па за нас пресуден ќе биде меѓусебниот скор. Затоа ви предлагаме 2 со квота 2.00 во 22Bet.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3652.72

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*