Натпревар со драстичен пад на коефициентот (12.05.2024)

Пад на коефициенти
Пад на коефициенти

Денес во рамките на оваа категорија ќе ви претставиме натпревар од унгарската ОТП Банк лига кој бележи пад на коефициентот за победа на домаќините.

Од 19:30 се сретнуваат екипите на Дебрецен и Фехервар. Домаќините во последните пет натпревари запишаа две победи и три порази, додека Фехервар во истиот временски период оствари три победи, едно реми и еден пораз.

Дебрецен – Фехервар – 1 @ 1.95 во 22Bet

Почетната вредност за победа на Дебрецен беше 2.60, а во моментов бележи пад од скоро 25% и се плаќа со квота 1.95 во 22Bet.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*