Тикет на денот е-Спорт (08.05.2024)

Е-спорт
Е-спорт - Esport

Продолжуваме со натпреварите од ESEA Season 49: Advanced Division – Europe, а повторно ќе се обидеме да ги издвоиме најинтересните два меча, иако понудата е богата.

GenOne – Ruby – 2 @ 1.50 во Bet365

Ruby славеше на двата меѓусебни меча против GenOne оваа година, а воедно се наоѓа во победничка серија од три натпревари во сите конкуренции. GenOne сака одмазда и напредок на табелата, но тоа ќе биде тешко затоа што против себе го има расположениот состав на Ruby, кој се наоѓа на седмото место на табелата. Ние предлагаме 2 со квота 1.50 во Bet365.

Passion UA – Nexus – 1 @ 1.77 во 22Bet

Passion UA добро го познава Nexus Gaming и нема да му го заборави поразот од 1 март годинава, а во моментов игра толку квалитетно што очекуваме лесна победа и скок на табелата. Passion UA има четири победи на претходните пет меча, при што загуби само еднаш од Nemiga, додека Nexus Gaming е во катастрофална форма и има една победа на последните осум натпревари. Наш предлог е 1 со коефициент 1.77 во 22Bet.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3652.65

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*