Тикет на денот е-Спорт (06.05.2024)

Е-спорт
Е-спорт - Esport

Денеска на репертоарот во тикетот од е-Спортот ни е European Pro League Season 18, каде што се игра петтото коло од групата Б. Според правилата, четири од шест екипи во групите ќе се пласираат во осминафиналето, додека две ќе бидат елиминирани.

Navi Junior – Mouz – 1 @ 1.83 во Bet365

Navi Junior со една нога е во осминафинале на турнирот, откако оствари три победи и еден пораз на претходните дуели, а сега ќе се бори против Mouz за првата позиција во групата, која може да му донесе подобра ждрепка за плејофот. Овие две екипи досега се соочиле два пати, а се радувале играчите на Navi Junior. Очекуваме и двата тима да ги гледаме во нокаут-фазата, но победник во денешниот меч најверојатно ќе биде Navi Junior и затоа наш предлог е 1 со коефициент 1.83 во Bet365.

Asakura – Nemiga – 2 @ 1.53 во 22Bet

Asakura е во црна серија од четири порази во сите натпреварувања и ништо не ја спасува од елиминација од турнирот каде што има два порази по исто толку одиграни средби. Nemiga не смее да си дозволи кикс ако сака да остане во топ-4 во групата Б, а и не веруваме дека Asakura има доволно квалитет за некакво изненадување во оваа средба. Ова е нивни втор меѓусебен дуел, откако првиот му припадна на Nemiga во март со убедливи 2-0, па затоа ви предлагаме 2 со квота 1.53 во 22Bet.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3652.79

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*