Натпревар со традиција (06.05.2024)

Традиција во меѓусебни натпревари tradicija
Традиција во меѓусебни натпревари

Денес од 20:45 во рамките на италијанската Серија А се сретнуваат екипите на Удинезе и Наполи.

Удинезе е на 18-та позиција и досега имаат освоено 29 бода преку 4 победи, 17 реми и 13 порази.

Наполи е на 9-то место со 50 бода и учинок од 13 победи, 11 реми и 10 порази.

Овие две екипи во последните четири меѓусебни дуели играат доста отворено и ефикасно, поточно на сите тие натпревари гол постигнуваат двете екипи, па веруваме дека и овој пат ќе биде така.

Наш предлог

ГГ @ 1.70 во 22Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*