Тикет на денот е-Спорт (04.05.2024)

Е-спорт
Е-спорт - Esport

Денеска ни е богата понудата од светот на е-Спортот, а во нашиот тикет ќе ги најдете полуфиналните натпревари од групата Ц во рамки на Lower Bracket.

Monte – Forze – 1 @ 1.76 во 22Bet

Monte славеше на претходните четири од пет меѓусебни натпревари против Forze и тоа треба да ни каже со какви квалитети располагаат екипите. Последниот нивни меч се одигра на 30 април кога Monte славеше со убедливи 2-0, а за четири дена не очекуваме дека нешто драстично ќе се смени, па поради тоа го чекаме Monte во финалето на Lower Bracket во групата Ц и затоа ви предлагаме 1 со коефициент 1.76 во 22Bet.

Ence – Furia – 2 @ 2.00 во Bet365

Furia пред две недели му одржа лекција на Ence (2-0), а денеска повторно е во поволна ситуација за пласман во финале на Lower Bracket. Веруваме дека Ence ќе се потруди и ќе се обиде да ги надмине проблемите кои ги имаше за време на минатиот меч, меѓутоа не веруваме дека нешто драстично ќе се промени, па затоа очекуваме Furia да оствари нов триумф и затоа наш предлог е 2 со квота 2.00 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3653.52

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*