Натпревар со драстичен пад на коефициентот (04.05.2024)

Пад на коефициенти
Пад на коефициенти

Денес во рамките на оваа категорија ќе ви претставиме натпревар од германската Бундеслига кој бележи пад на коефициентот за победа на домаќините.

Од 18:30 се сретнуваат екипите на Келн и Фрајбург. Домаќините во последните пет натпревари запишаа една победа, две реми и два порази, додека гостите во истиот временски период остварија две победи, едно реми и два порази.

Келн – Фрајбург – 1 @ 2.20 во 22Bet

Почетната вредност за победа на Келн беше 2.80, а во моментов бележи пад од скоро 21% и се плаќа со квота 2.20 во 22Bet.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*