Натпревар со традиција (04.05.2024)

Традиција во меѓусебни натпревари tradicija
Традиција во меѓусебни натпревари

Денес од 17:00 во рамките на австриската Бундеслига се сретнуваат екипите на Алтах и Волфсбергер.

Алтах е на 11-то место со 17 бода кои ги имаат освоено преку 5 победи, 12 реми и 12 порази.

Волфсбергер е на 8-та позиција со 22 бода и учинок од 9 победи, 10 реми и 10 порази.

Овие две екипи имаат интересна традиција во последните пет меѓусебни натпревари, поточно ан сите тие дуели се постигнуваат по најмногу два погодоци, па веруваме дека и овој пат ќе биде така.

Наш предлог

0-2 гола @ 1.57 во 22Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*