Тикет на денот е-Спорт (03.05.2024)

Е-спорт
Е-спорт - Esport

Денешниот тикет од е-Спортот ни е резервиран за полуфиналните средби на турнирот CCT Season 2 European Series #1 кој се игра во рамки на CS2.

Metizport – Zero Tenacity – 2 @ 2.62 во 22Bet

Zero Tenacity воодушеви со настапите во изминатиот период, посебно со последните три победи по ред против Havu, Exo Clan и KOI, додека Metzport не импресионира со нивните резултати, но може да се пофали со елиминацијата на Sangal. Ова ќе биде трета меѓусебна средба, откако веќе двете екипи имаат по еден триумф, па тоа е дополнителен доказ дека нè чека интересен натпревар, а наш предлог е 2 со коефициент 2.62 во 22Bet.

Gaimin Gladiators – Amkal – 2 @ 1.44 во Bet365

Amkal пред три дена му покажа на Gaimin Gladiators кој е подобар во светот на CS2, откако го декласира со 2-0 на Yalla Compass Spring. Ова ќе биде одлична шанса за одмазда на Gaimin Gladiators, но според тоа што можеше да го забележиме во изминатата недела, Amkal дефинитивно ќе издоминира и денеска, откако и во последните пет меча запиша дури четири победи и еден несреќен пораз од Fnatic. Ние предлагаме 2 со квота 1.44 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3653.77

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*