Натпревар со драстичен пад на коефициентот (03.05.2024)

Пад на коефициенти
Пад на коефициенти

Денес во рамките на оваа категорија ќе ви претставиме натпревар од aвстриската втора лига кој бележи пад на коефициентот за победа на домаќините.

Од 18:10 се сретнуваат екипите на Леобен и Ст. Полтен. Домаќините во последните пет натпревари запишаа две победи, едно реми и два порази, додека гостите во истиот временски период остварија една победа и четири порази.

Леобен – Ст. Полтен – 1 @ 2.06 во 22Bet

Почетната вредност за победа на Леобен беше 2.40, а во моментов бележи пад од скоро 14% и се плаќа со квота 2.06 во 22Bet.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*