Натпревар со традиција (03.05.2024)

Традиција во меѓусебни натпревари tradicija
Традиција во меѓусебни натпревари

Денес од 21:00 во рамките на шпанската Ла Лига се сретнуваат екипите на Хетафе и Атлетик Билбао.

Хетафе е на 10-то место со 43 бода кои ги имаат освоено преку 10 победи, 13 реми и 10 порази.

Атлетик Билбао е на 5-то место со 58 бода и учинок од 16 победи, 10 реми и 7 порази.

Овие две екипи во последните пет меѓусебни дуели по традиција играат реми, па ако и денес продолжат така ќе наплатиме супер квота.

Наш предлог

Х @ 3.20 во 22Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*