Натпревар со традиција (29.04.2024)

Традиција во меѓусебни натпревари tradicija
Традиција во меѓусебни натпревари

Денес од 19:00 во рамките на шведската Алсвенскан лига се сретнуваат екипите на Бромапојкарна и Гетеборг.

Бромапојкарна е на 8-та позиција со 8 бода и учинок од 2 победи, 2 реми и 1 пораз.

Гетеборг е на 12-та позиција со 4 бода кои ги имаат освоено преку 1 победа, 1 реми и 3 порази.

Овие две екипи во последните шест меѓусебни натпревари имаат интересна традиција, а тоа е дека на сите тие дуели гол постигнува само едната екипа, па веруваме дека и овој пат може да биде така.

Наш предлог

НГ @ 2.05 во Mozzart

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*