Натпревар со драстичен пад на коефициентот (29.04.2024)

Пад на коефициенти
Пад на коефициенти

Денес во рамките на оваа категорија ќе ви претставиме натпревар од словенската Прва лига кој бележи пад на коефициентот за победа на домаќините.

Од 17:30 се сретнуваат екипите на Мура и Алуминиј. Домаќините во последните пет натпревари запишаа една победа, едно реми и три порази, додека гостите во истиот временски период остварија две реми и три порази.

Мура – Алуминиј – 1 @ 1.96 во 22Bet

Почетната вредност за победа на Мура беше 2.29, а во моментов бележи пад од скоро 14% и се плаќа со квота 1.96 во 22Bet.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*