Тикет на денот е-Спорт (28.04.2024)

Е-спорт
Е-спорт - Esport

Денеска ќе следиме натпревари од RES European Series #3 кој се игра во рамки на CS2, а ќе ги дознаеме првите четвртфиналисти.

DMS – Alliance – 2 @ 1.57 во Bet365

Alliance го загуби првиот меч на турнирот од B8, па сега ќе бара спас против DMS, кој беше декласиран во првото коло од Bleed. Alliance ќе биде наш фаворит само поради нивното реноме бидејќи во изминатиот период не е добар на турнирите, а загуби на дури три од последните пет пресметки. Веруваме дека ова е одлична шанса да избори уште еден меч на турнирот и можност за пласман во четвртфинале. Наш предлог е 2 со коефициент 1.57 во Bet365.

Alternate Attax – Passion UA – 1 @ 1.72 во 22Bet

Alternate Attax игра извонредно во минатиот период и славеше на четири од последните пет меча со по 2-0, а единствен пораз му беше од Astralis Talent (1-2). За разлика од нив Passion UA е вистинско разочарување и загуби на претходните четири од пет натпревари. Во меѓусебни средби, сепак, Passion UA води со 2-1, но последниот пораз на 19 април беше ептен болен за нив и затоа ви предлагаме 1 со квота 1.72 во 22Bet.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3652.70

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*