Натпревар со традиција (28.04.2024)

Традиција во меѓусебни натпревари tradicija
Традиција во меѓусебни натпревари

Денес од 19:00 во рамките на португалската Примера лига ќе се сретнат екипите на Ешторил и Фамаликао.

Ешторил е на долниот дел на табелата и досега имаат освоено 30 бода преку 8 победи, 6 реми и 16 порази.

Фамаликао е на 8-та позиција со 36 бода кои ги имаат освоено преку 8 победи, 12 реми и 10 порази.

Овие две екипи во последните четири меѓусебни дуели играат доста неефикасно и без многу погодоци, поточно на сите тие натпревари се постигнати најмногу два погодоци, па веруваме дека и денес ќе биде така.

Наш предлог

0-2 гола @ 1.87 во 22Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*