Специјал тикет за натпреварот Бетис – Севиља

Денес од 21:00 ќе се изигра натпреварот помеѓу Бетис и Севиља во рамките на редовното коло од Ла Лига.

Домаќините се наоѓаат во позиција каде што можат да се борат за пласман во европските купови и тоа за нив е реална шанса, додека за гостите може да кажеме дека се едно од најголемите разочарувања и дефинитивно од нив очекувавме многу повеќе, а не да се наоѓаат поблиску до елиминација отколку до Европа.

Како и да е, мотивот на овој натпревар е огромен, па очекуваме неизвесност и голема доза на возбуда.

Ние решивме да ви претставиме специјал тикет во Bet365, поточно тикет со повеќе типови и тоа само за овој натпревар.

Вкупниот коефициент е 6.50, a нашиот избор е:

  • ГГ
  • Х во прво полувреме
  • Повеќе од 8.5 корнери на натпреварот

НАПОМЕНА:

Доколку се уште немате сметка во Bet365, тоа може да го направите ТУКА и да си добиете 25 евра во форма на бесплатни средства за обложување без никакви услови за повлекување.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*