Тикет на денот е-Спорт (27.04.2024)

Е-спорт
Е-спорт - Esport

Сабота е резервирана за четвртото коло на CCT Season 2 Europe Series 1, односно турнирот на кој вчера имавме успешен ден и погоден тикет од светот на е-Спортот.

Mouz Nxt – Permitta – 2 @ 2.00 во Bet365

Permitta не ја очекувавме во ваква позиција, пред елиминација, по само три одиграни меча на турнирот, но денеска ќе се обиде да ги поправи грешките од претходните натпревари, а против себе го има незгодниот Mouz Nxt. Сепак, ако ги погледнеме меѓусебните средби кои беа одиграни во 2024 година, Permitta славеше на сите пет и затоа е апсолутен фаворит за оваа средба. Наш предлог е 2 со коефициент 2.00 во Bet365.

Insilio – Guild Eagles – 1 @ 2.79 во 22Bet

Овие екипи одиграа две возбудливи средби во изминатите два месеци, а победник беше Insilio со по 2-1. Денеска повторно наш фаворит ќе биде Insilio кој вчера несреќно загуби со 1-2 од Arcred, додека Guild Esports е разочарување, а поразот од Bleed дефинитивно ги „стресе“ играчите кои пропуштија шанса за пласман во нокаут-фазата. Победникот од оваа средба ќе игра осминафинале, а тоа според нас е составот на Insilio и затоа ви предлагаме 1 со квота 2.79 во 22Bet.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3655.58

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*