ТИП НА ДЕНОТ (26.04.2024, 20:45) ФРОСИНОНЕ – САЛЕРНИТАНА

Тип на денот
Тип на денот

Денес нема голема понуда за обложување, а ние за вас ќе го анализираме дуелот од Серија А помеѓу Фросиноне и Салернитана.

Може ли Фросиноне да избори опстанок?

Фросиноне одлично ја отвори сезоната и на стартот играше над очекувањата, со оглед на фактот дека овој тим според квалитетот беше ден од најслабите во лигата. Меѓутоа, како поминува времето тимот игра се полошо и моментално се наоѓа во зоната за испаѓање.Секако дека главната цел на Фросиноне е да обезбеди опстанок во елитата, но го чека грчевита борба за опстанок бидејќи конкуренцијата е многу голема. На последните четири меча запиша четири ремија и нема пораз, а сега е пред императив победа бидејќи игра протин најслабиот тим во лигата и мора да го искористи домашниот терен за да дојде до три бода, а реално е и фаворит на овој меч.

Нема спас за Салернитана

Салернитана е на последното место на табелата и се поблиску до преселба во втора лига. Иако главна цел на овој тим е да избори опстанок во Серија А уште од самиот старт се виде дека тешко ќе успее во таа цел. Салернитана многу лошо ја отвори сезоната и од почетокот е на последно место на табелата и долго чекаше за првиот бод. Потоа следуваше период на подобри резултати, па впечатокот беше дека работите тргнаа на подобро. Меѓутоа, Салернитана повторно падна во криза и сега е во серија од четири порази на последните шест меча. Салернитана сигурно ќе биде ориентирна на дефанзива и ќе се обиде да избегне пораз, но Лацио е пред императив победа и ќе биде многу мотивиран.

Очекување

Квалитетот и формата се на страната на домаќинот, па очекуваме Фросиноне да го освои трите бода бидејќи е пред императив победа.

ТИП:

Фросиноне – Салернитана – 1 @ 1.50 во Mozzart

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*