Тикет на денот е-Спорт (26.04.2024)

Е-спорт
Е-спорт - Esport

Денеска се играат неколку дуели од третото коло на CCT Season 2 Europe Series 1, при што ќе ги дознаеме првите две екипи кои ќе играат во осминафинале на турнирот.

Parivision – Sinners – 1 @ 1.53 во Bet365

Parivision е незапирлив од 21 април, односно оствари четири победи за исто толку денови и се најде во одлична позиција, а денеска ќе се обиде со нов триумф против Sinners да биде првиот кој ќе обезбеди место меѓу најдобрите 16 екипи. Sinners играат променливо, а посебно разочараа против Endpoint (1-2). Оттогаш имаа два дена да се соземат, но не веруваме дека ќе биде доволно за да се вратат со победа против Parivision. Поради тоа ви предлагаме 1 со коефициент 1.53 во Bet365.

Guild Eagles – Bleed – 2 @ 1.54 во 22Bet

Интересна пресметка нè очекува меѓу екипите на Guild Eagles и Bleed кои се најдоа на делба на првата позиција на турнирот, но само еден од нив денеска ќе обезбеди пласман во топ-16, додека поразениот ќе чека шанса во следното коло. Guild Eagles вчера беше ставен на вистински тест против Parivision од кого загуби со 0-2, додека Bleed успешно го мина Permitta со 2-0. Наш предлог за овој натпревар е 2 со квота 1.54 во 22Bet.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3652.35

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*