Тикет на денот (петок, 26.04.2024)

Тикет на денот
Тикет на денот

Пред нас е еден од последните викенди во оваа фудбалска сезона со максимална понуда. Веќе и петокот е одличен и еве го нашиот предлог тикет за денес.

Фросиноне – Салернитана – 1&2+ @ 1.69 во Mozzart

Среќа во несреќа е тоа што Фросиноне има натпревар против отпишаната екипа на Салернитана. После одличниот почеток на сезоната, Фросиноне падна во зоната за елиминација и овој натпревар го дочекува на 18-то место со 28 бода. За нив секој натпревар до крајот е мало финале, а до крајот немаат воопшто лесен распоред. Салернитана е без победа во 2024 година и последниот триумф го запишаа на 30-ти декември против Верона, па со оглед на овој факт за нив повеќе нема никакви шанси. Ние се одлучивме да типуваме 1&2+ со квота 1.69 во Mozzart.

КПР – Лидс – 2&2+ @ 1.92 во 22Bet

Лидс го преживеа гостувањето на Риверсајд во вторникот и освоија три бода кои ги доведоа на второто место. Таа позиција води директно во Премиер лига, но треба да се каже дека третопласираниот Ипсвич има натпревар помалку и заостанува само еден бод. Лидс има повторно тешко гостување и играат во Лондон против тимот на Квинс Парк Ренџерс. Домаќините се на 18-та позиција и не би требало да имаат проблеми со опстанокот бидејќи се во предност од 4 бода. На овој натпревар ние типуваме 2 со квота 1.92 во 22Bet.

Јонг Ајакс – Рода – 2&2+ @ 1.90 во Bet365

Три кола пред крајот на првенството од втората лига во Холандија, веќе три тима се во конкуренција за првите две места кои директно водат во елитниот ранг, а некое шанси има и четвртопласираниот Дордрехт. Јонг Ајакс е на 14-та позиција и тие нема за што повеќе да се натпреваруваат освен да дочекаат мирна завршница. Рода пак од друга страна е на второто место и се бори за директен пласман во елитата, па бодовите им се повеќе од потребни. Ние поради тоа решивме да типуваме 2&2+ со квота 1.90 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 6.17

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*