Специјал тикет за натпреварот Брајтон – Манчестер Сити

Денес од 21:00 се игра последниот натпревар од вонредното коло во англиската Премиер лига каде што ќе се сретнат екипите на Брајтон и Манчестер Сити.

Домаќините се на средината на табелата и досега имаат освоено 44 бода преку 11 победи, 11 реми и 10 порази, додека гостите се на 3-то место со 73 бода, но имаат и 2 натпревари помалку од своите конкуренти.

Овде Манчестер Сити е голем фаворит, но очекуваме Брајтон да им се спротивстави и да гледаме интересен и возбудлив натпревар.

Ние за вас решивме да ви претставиме специјал тикет во Bet365, поточно тикет со повеќе типови и тоа само за овој натпревар.

Вкупниот коефициент е 4.75, а нашиот избор е:

  • Халанд да има најмалку два удари во рамките на голот
  • ГГ
  • Повеќе од 9.5 корнери на натпреварот

НАПОМЕНА:

Доколку се уште немате сметка во Bet365, тоа може да го направите ТУКА и да си добиете 25 евра во форма на бесплатни средства за обложување без никакви услови за повлекување.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*