Зголемени квоти за натпреварот Херенвен – ПСВ

Денес од 18:45 во рамките на холандската прва лига ќе се сретнат екипите на Херенвен и ПСВ.

Херенвен е на 10-то место со вкупно 36 бода кои ги имаат освоено преку 10 победи, 6 реми и 14 порази, а искрено имаат реални шанси за да стигнат до квалификациите за конференциската лига.

ПСВ пак е на лидерската позиција и има убедлива предност на тоа место, па се многу блиску до титулата во Холандија.

Овде очекуваме интересен натпревар, а најдобрата онлајн обложувалница, Bet365, ни претстави зголемени – бонус квоти за два типови и тоа:

  • ПСВ да победи во двете полувремиња коефициент 2.75 зголемен на 2.87
  • Лук де Јонг да постигне прв погодок коефициент 4.00 зголемен на 4.33

НАПОМЕНА:

Доколку се уште немате сметка во Bet365, тоа може да го направите ТУКА и да си добиете 25 евра во форма на бесплатни средства за обложување без никакви услови за повлекување.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*