Натпревар со драстичен пад на коефициентот (25.04.2024)

Пад на коефициенти
Пад на коефициенти

Денес во рамките на оваа категорија ќе ви претставиме натпревар од финската Каконен лига – Група А кој бележи пад на коефициентот за победа на гостите.

Од 17:30 се сретнуваат екипите на ЈаПС 2 и Кифен. Домаќините изиграа четири натпревари и запишаа три порази и една победа, додека Кифен во последните пет дуели остварија една победа, едно реми и три порази.

ЈаПС 2 – Кифен – 2 @ 1.74 во 22Bet

Почетната вредност за победа на Кифен беше 2.72, а во моментов бележи пад од скоро 36% и се плаќа со квота 1.74 во 22Bet.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*