Тикет на денот е-Спорт (24.04.2024)

Е-спорт
Е-спорт - Esport

Тикетот од е-Спортот за 24 април ќе ни помине со уште два натпревари од ESL One Birmingham 2024, односно турнир кој го следевме во изминатиот период.

Team Liquid – BB Team – 2 @ 1.83 во Bet365

Team Liquid е петти тим во генералниот пласман во светот, а во моментов е на втората позиција во групата А на турнирот и се наоѓа во солидна форма. За разлика од нив BBTeam е на третата позиција во светот, па за нив може да се каже дека се многу стабилна екипа која на Dacha Dubai го освои третото место, додека на DreamLeague Season 22 заврши како втора. Голем дел од прогнозите се дека средбата ќе заврши нерешено, но ние ќе бидеме похрабри и ќе ви предложиме 2 со коефициент 1.83 во Bet365.

G2.iG – Shopify Rebellion – 1 @ 1.61 во 22Bet

G2.iG е во многу подобра позиција доколку ја погледнеме табелата на светско ниво, а слободно може да кажеме дека се еден од четирите најдобри тимови во моментов. За разлика од нив Shopify Rebellion е на 18. место во светот, но одамна го немаат почувствувано вкусот на победата затоа што беа во лоша форма. Во моментов поголеми шанси за пласман во нокаут-фазата има G2.iG и сметаме дека ќе ги искористат максимално, па затоа ви предлагаме 1 со квота 1.61 во 22Bet.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3652.94

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*