Тикет на денот (среда, 24.04.2024)

Тикет на денот
Тикет на денот

Денес понудата е разновидна и инспиративна. Се играат завршниците во европските лиги и во секое коло се решава по некоја дилема. Ова е нашиот предлог тикет за денес.

Андерлехт – Серкл Бриж – 1 @ 1.93 во Mozzart

Како и секоја година, борбата за титула е најинтересна во белгиската Жупиле лига. Минатата сезона трката е решена во последното коло, а дури три тима се сменуваа на врвот во текот на тие последни 90 минути. Во моментов лидер е тимот на Андерлехт со 38 бода, а во игра за првата позиција се Клуб Бриж, Ројал Унион, па дури и Генк. Нивниот противник Серкл Бриж би биле задоволни само со Европа, но да стигнат на таа позиција не е воопшто лесно. Ние овде типуваме 1 со квота 1.93 во Mozzart.

АЕК – Панатенаикос – 1 @ 1.83 во 22Bet

Интересно е и во Грција кога станува збор за титулата. Овде имаме градско дерби каде што ќе се сретнат екипите на АЕК и Панатенаикос. Домаќините се актуелни шампиони, додека гостите на пехар чекаат цели 14 години. АЕК ја поправи формата во однос на стартот на сезоната и единствениот пораз во последните седум месеци во домашното првенство го доживеаа баш од Панатенаикос во рамките на плеј офот. Не беа лоши ниту во Европа оваа сезона, а победата на овој натпревар би им ја отворила вратата кон одбрана на титулата. Сепак треба да нагласиме дека и Панатенаикос зад себе има фантастични резултати особено во последните четири натпревари каде што запишаа четири победи. Сепак ние предност даваме на домаќините и типуваме 1 со квота 1.83 во 22Bet.

Австрија Клагенфурт – Салзбург – 2&2+ @ 1.62 во Bet365

Мртва трка ќе се води до последното коло помеѓу екипите на Штурм и Салзбург за титулата во австриската Бундеслига. Моментално овие два тима имаат ист број бодови и единствени кандидати се за да се стекнат со шампионскиот пехар. Домаќините се на последната 6-та позиција и имаат само 19 бода, а од Европа најверојатно нема да остане ништо. Салзбург нема право на кикс ако сака да остане во трката за титула, па затоа и сметаме дека на овој натпревар ќе земат лесни три бода. Наш предлог е 2&2+ со квота 1.62 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 5.72

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*