Зголемени квоти за натпреварот Арсенал – Челзи

Денес од 21:00 во рамките на англиската Премиер лига се сретнуваат екипите на Арсенал и Челзи.

Арсенал е на делба на првата позиција заедно со Ливерпул и има реални шанси за титула во Англија, додека Челзи зад себе има уште една релативно лоша сезона и тоа се докажува со 9-та позиција која ја имаат во моментов.

Најдобрата онлајн обложувалница, Bet365, за овој натпревар ни претстави зголемени – бонус квоти за два типови и тоа:

  • Палмер да постигне погодок надвор од 16-тник коефициент 17 зголемен на 19
  • Габриел Магалхас да постигне гол со глава коефициент 12 зголемен на 13

НАПОМЕНА:

Доколку се уште немате сметка во Bet365, тоа може да го направите ТУКА и да си добиете 25 евра во форма на бесплатни средства за обложување без никакви услови за повлекување.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*