Тикет на денот е-Спорт (23.04.2024)

Е-спорт
Е-спорт - Esport

Денеска на програма ни е третото коло на ESL One Birmingham 2024 и конечно може да добиеме појасна претстава за екипите кои ќе се борат за првите две позиции во групата Б.

Gaimin Gladiators – OG – 2 @ 2.10 во Bet365

Gaimin Gladiators веќе три меча по ред не знаат за победа, односно загубија два пати и одиграа нерешено против Team Spirit, додека OG со една победа и едно реми се издвои во трката за топ-2 во групата Б. Ова ќе биде израмнет натпревар меѓу две екипи кои се познаваат многу добро, а оваа година одиграа три меча. Иако очекувањата се дека дуелот ќе заврши без победник, сепак ние ќе ризикуваме и ви предлагаме 2 со квота 2.10 во Bet365.

Team Spirit – Xtreme Gaming – 2 @ 1.57 во 22Bet

Xtreme Gaming има три победи по ред против Team Spirit и со право ја носи фаворитската улога за денешната пресметка. Единствен проблем за Xtreme е тоа што ги загуби последните два меча од OG и Heroic и се наоѓа во незавидна позиција. Ништо подобар не е ниту Team Spirit, кој ремизираше два пати, но победникот од оваа средба може да промени многу работи и да ја искомплицира групата Б. Наш предлог е 2 со коефициент 1.57 во 22Bet.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3653.29

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*