Натпревар со традиција (23.04.2024)

Традиција во меѓусебни натпревари tradicija
Традиција во меѓусебни натпревари

Денес од 18:30 во рамките на австриската Бундеслига ќе се сретнат екипите на Лустенау и Волфсбергер.

Лустенау е на 12-та позиција со само 8 бода и учинок од 2 победи, 7 реми и 18 порази.

Волфсбергер е на 8-та позиција со 19 бода и учинок од 8 победи, 10 реми и 9 порази.

Овие две екипи во последните шест меѓусебни дуели играат доста отворено и ефикасно, поточно на сите тие натпревари се постигнуваат по најмалку два гола, па веруваме дека и овој пат може да биде така.

Наш предлог

ГГ @ 1.95 во 22Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*