Тикет на денот (понеделник, 22.04.2024)

Тикет на денот
Тикет на денот

Иако е понеделник, денешната понуда е сосема задоволувачка. Се игра и големото миланско дерби, но има и натпревари од послабите лиги. Ова е нашиот предлог тикет за денес.

Нордсјеланд – Архус – 1&2+ @ 1.97 во Mozzart

Домаќините одлично го отворија плеј офот и победија во првите три натпревари во доигрувањето. Нордсјеланд беше подобар од Митиланд и Силкеборг на гости, но и од Копенхаген на домашен терен. Сега ќе им гостува екипата на Архус која два пати победи во рамките на данскиот Куп, па сега домаќините им се должни да им земат три бода во момент кога им се неопходни. Нордсјеланд е на 4-то место и има реални шанси за пласман во конференциската лига, но нема право на кикс. Овде предност даваме на домаќините и типуваме 1&2+ со квота 1.97 во Mozzart.

Сиваспор – Фенербахче – 2&0-3 @ 2.21 во 22Bet

Фенербахче заврши во Европа и тие испаднаа од Олимпијакос после изведувањето на пеналите, а сега им преостанува само борбата со Галатасарај за шампионската титула. Шампиони не се цели 10 години и тоа е фрустрирачки податок за овој голем клуб. Сиваспор во минатите две кола оствари две победи и тоа со минимален резултат. Победија против Карагумрук на домашен терен, а потоа и против Трабзон во гости. Ние овде очекуваме гостите да победат и типуваме 2&0-3 гола со квота 2.21 во 22Bet.

Шелбурн – Шамрок – 2 @ 2.24 во Bet365

Шелбурн е шампион на првата четвртина во Република Ирска. Имаа во еден момент и голема предност во однос на своите конкуренти, но таа набргу се „стопи“. И понатаму се на лидерската позиција, но на последните четири кола се без победа, а имаат и два порази зад себе. Шамрок е повторно фаворит за титула и веруваме дека тоа ќе се потврди на овој натпревар против Шелбурн. Гостите имаат пет победи и еден пораз, а очекуваме добрата серија резултати да ја продолжат и на овој натпревар. Типуваме 2 со квота 2.24 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 9.75

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*