Тикет на денот е-Спорт (22.04.2024)

Е-спорт
Е-спорт - Esport

Уште еден турнир ќе ја пополни нашата агенда за денеска, а тоа е ESL One Birmingham 2024 кој се игра од 22 до 28 април во рамки на Dota 2.

Shopify Rebellion – Talon Esports – 1 @ 1.57 во Bet365

Talon Esports не можеше да посака понезгоден ривал на стартот на ESL One Birmingham, каде што ќе се соочи против Shopify Rebellion. Овие екипи минатата година се соочија четири пати, при што Talon оствари две победи, Shopify славеше еднаш, а еден дуел заврши без победник. Очекуваме и денеска интересна средба, а поради подобрата форма, односно четири победи по ред во сите натпреварувања на Shopify, наш предлог е 1 со квота 1.57 во Bet365.

Team Falcons – BB Team – 1 @ 1.60 во 22Bet

Ако некој со нетрпение го чекаше почетокот на турнирот, тогаш тоа е Team Falcons кој доби противник по своја мерка во првото коло. Falcons ќе играат против редовниот „пациент“ кого го совладаа на четири меѓусебни дуели. BB Team нема што да бара во денешниот меч и ќе се надева дека во остантите средби ќе освои доволно бодови за да се избори за место во плејофот. Falcons влегува како фаворит во оваа пресметка и затоа ви предлагаме 1 со коефициент 1.60 во 22Bet.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3652.51

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*