Тикет на денот е-Спорт (21.04.2024)

Е-спорт
Е-спорт - Esport

Денеска почнуваме со нов турнир, а тоа е CCT Season 2 Europe Series 1, каде што повторно ќе настапат некои од најдобрите тимови како 1Win, Eyeballers, Nemiga и други.

Nemiga – 1Win – 1 @ 2.00 во Bet365

Nemiga разочара во четвртфиналето на Thunderpick World Championship 2024: European Series #1 каде што загуби од Gaimin Gladiators, со што ја прекина победничката серија. За разлика од нив 1win е во одличен ритам и има „четири од четири“ во последните шест дена, па со право ќе се бори за победнички старт на турнирот. Ние предлагаме 1 со коефициент 2.00 во Bet365.

Nexus – Parivision – 1 @ 2.08 во 22Bet

Ниту еден од тимовите не се очекува да импресионира на турнирот, но ова ќе биде добар тест за двете екипи да погледнат до каде е нивниот напредок, иако резултатите во изминатиот период не ветуваат премногу. Nexus имаше три порази по ред од HyperSpirit, Enterprise и Young Ninjas, додека вчера славеше против Permitta, додека Parivison во истиот периог го совлада само Havu, додека загуби од Zero Tenacity, Team 500 и Permitta (0-2). Наш предлог е 1 со квота 2.08 во 22Bet.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3654.16

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*