Тикет на денот е-Спорт (20.04.2024)

Е-спорт
Е-спорт - Esport

Денеска ќе ги дознаеме последните два патници во полуфинале на Thunderpick World Championship 2024: European Series #1.

Gaimin Gladiators – Nemiga – 2 @ 2.25 во Bet365

Gaiming Gladiators е во одлична серија и оствари четири победи на последните пет меча, а се „лизна“ на единствениот посериозен предизвик, односно екипата на Complexity Gaming (9-16). Nemiga, од друга страна, го покажа својот квалитет против Alliance, Team Secret, Sangal и KRC Genk Esports, па затоа ќе биде фаворит и денеска за пласман меѓу четирите најдобри екипи. Наш предлог е 2 со коефициент 2.25 во Bet365.

GamerLegion – Big – 2 @ 1.62 во 22Bet

Big славеше на последниот меѓусебен дуел против GamerLegion so 2-1, а во денешната средба влегува со подобри резултати од противникот. Три победи на последните четири меча за Big значат многу во односно на трите порази на претходните четири дуели на GamerLegion. Очекуваме интересен натпревар, но и триумф на Big, иако сметаме дека нијанси ќе го решаваат и ова дерби во светот на CS2. Ние предлагаме 2 со квота 1.62 во 22Bet.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3653.64

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*