Тикет на денот (сабота, 20.04.2024)

Тикет на денот
Тикет на денот

Фантастичен викенд е пред нас во однос на понуда, па веруваме дека правилно ќе ја искористиме. Ова е нашиот предлог тикет за денес.

Волвс – Арсенал – 2/2 @ 2.00  во Mozzart

Екипата на Волвс е на средината на табелата и досега имаат освоено 43 бода преку 12 победи, 7 реми и 13 порази, а за нив оваа сезона е најважно да обезбедат навремен опстанок и се на чекор до тоа. Арсенал од друга неочекувано беа поразени од Астон Вила во минатото коло и поради тоа паднаа на втората позиција на табелата, па Граѓаните сега се во блага предност. На овој дуел очекуваме гостите да доминираат и без двоумење типуваме 2/2 со квота 2.00 во Mozzart.

Емполи – Наполи – 2 @ 1.67 во 22Bet

Емполи се наоѓа веднаш над црвената зона и во последните пет натпревари овој тим запиша една победа и четири порази. Општиот впечаток за овој тим е дека можеше многу повеќе во оваа сезона, но ќе бидат задоволни и со опстанок. Наполи од друга страна е на 8-то место и ќе се бори за пласман во конференциската лига, а мора да напомнеме дека конкуренцијата за тоа е огромна и нема да биде лесна мисија. Како и да е, ние типуваме 2 со квота 1.67 во 22Bet.

Хајденхејм – Лајпциг – 2 @ 1.44 во 20Bet

Хајденхејм е на средината на табелата и може да кажеме дека со оваа позиција фановите се задоволни. Изиграа добри партии, а и влегоа во лигата само со една единствена мисија, а тоа беше опстанокот. Лајпциг пак е во фантастична серија резултати и тоа се докажува со последните пет натпревари каде што запишаа четири победи и едно реми, па останаа во игра за Лигата на шампиони. Ние очекуваме гостите да доминираат и да победат без поголеми проблеми. Типуваме 2 со квота 1.44 во 20Bet.

Жирона – Кадиз – 1 @ 1.45 во Bet365

Екипата на Жирона во еден момент беше на лидерската позиција, но повеќе од јасно беше дека тој притисок не може долго да го издржи, па сега се на одличното трето место кое воопшто не е за потценување бидејќи води во Лигата на шампиони. Кадиз е дел од црвената зона и на овој тим му предвидуваме грчевита борба за опстанок бидејќи имаат голема конкуренција. Сепак, ние очекуваме Жирона да земе лесни три бода на овој натпревар и типуваме 1 со квота 1.45 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 6.97

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*