Зголемени квоти за натпреварот Каљари – Јувентус

Денес од 20:45 во рамките на италијанската Серија А ќе се сретнат екипите на Каљари и Јувентус.

Домаќините се уште немаат обезбедено опстанок што е врвен приоритет за оваа сезона, но барем се на добар пат да го направат тоа. За разлика од нив, Јувентус е на третата позиција и за нив најважно е да обезбедат пласман во Лигата на шампионите.

Според букмејкерите, Јувентус е голем фаворит на овој натпревар, но ние веруваме дека ќе имаме возбудлив дуели.

Најдобрата онлајн обложувалница, Bet365, за овој натпревар ни претстави зголемени – бонус квоти за два типови и тоа:

  • Јувентус да победи без да прими гол коефициент 2.62 зголемен на 2.75
  • Душан Влаховиќ да постигне прв погодок коефициент 4.50 зголемен на 4.75

НАПОМЕНА:

Доколку се уште немате сметка во Bet365, тоа може да го направите ТУКА и да си добиете 25 евра во форма на бесплатни средства за обложување без никакви услови за повлекување.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*