Натпревар со драстичен пад на коефициентот (19.04.2024)

Пад на коефициенти
Пад на коефициенти

Денес во рамките на оваа категорија ќе ви претставиме натпревар од австриската Бундеслига кој бележи пад на коефициентот за победа на домаќините.

Од 19:30 се сретнуваат екипите на Штурм Грац и Рапид. Домаќините во последните пет натпревари запишаа два порази и три победи, додека гостите во истиот временски период остварија три победи и две реми.

Штурм Грац – Рапид – 1 @ 1.83 во 22Bet

Почетната вредност за победа на Штурм Грац беше 2.25, а во моментов бележи пад од скоро 19% и се плаќа со квота 1.83 во 22Bet.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*