Бундеслига 30-то коло: Најава, анализа и предлог типови

За прв пат во историјата, екипата на Леверкузен ја освои титулата во Бундеслига. Во продолжение ќе гледаме борба за пласман во Лигата на шампиони и останатите европски купови. Ова е нашата, најава, анализа и предлог типови.

Ајнтрахт Франкфурт – Аугсбург – 1

Ајнтрахт во последно време игра катастрофално, поточно на последните четири натпревари овој тим запиша две реми и два порази, но добро е што се уште се наоѓаат во зоната за Европа. Аугсбург од друга страна е едно од пријатните изненадувања и се уште имаат шанси за пласман во конференциската лига. Ние овде предност даваме на домаќините и типуваме 1 со квота 2.00 во Mozzart.

Келн – Дармштат – 1

За екипата на Келн ова е една неверојатна шанса за да ги максимизираат шансите за опстанок во германската Бундеслига. Тие се наоѓаат на претпоследното место и општиот впечаток е дека овој тим игра релативно лошо. Дармштат од друга страна ќе мора да се пресели во Цвајт и веруваме дека се помирени со тој факт. Ние типуваме 1 со квота 1.50 во Bet365.

Хајденхејм – Лајпциг – 2

Екипата на Хајденхејм ја исполни својата примарна цел, а тоа беше да обезбедат опстанок во елитата и следната сезона. После 29 изиграни натпревари се наоѓаат на средината на табелата и следната сезона ќе ги гледаме повторно во Бундеслига. Лајпциг пак  води битка за пласман во Лигата на шампиони и тоа ќе биде доста тешко со оглед на фактот дека се борат со Дортмунд за тоа место. Како и да е, наш предлог е 2 со квота 1.50 во 22Bet.

Хофенхајм – Менхенгладбах – ГГ

Овде имаме дуел на две екипи кои играат доста ефикасно и се наоѓаат на средината на табелата. Можеби домаќините не се во толку добра форма, но им предвидуваме мирен остаток на првенственото. За разлика од нив Менхенгладбах можеше многу повеќе, но за жал тоа е што е, па и тие ќе се задоволат само со навремен опстанок. Ефикасноста на овој дуел не би требало да изостане, па наш предлог тип е ГГ со квота 1.40 во 20Bet.

Волфсбург – Бохум – ГГ

На овие два тим буквално им „жежи“ под нозе. Тие се веднаш над опасната зона и со мал кикс може да се најдат во зоната за елиминација. Домаќините имаат само една победа во последните пет натпревари, а останатите четири дуели им се запишани како порази. Бохум пак нема победа во тој временски период, поточно оствари три порази и две реми. Нашето очекување е дека двата тима ќе „притискаат“, па головите очекуваме на двете страни. Предлог тип е ГГ со квота 1.67 во Mozzart.

Унион Берлин – Баерн Минхен – 2

Унион Берлин оваа сезона разочара. За претставник од ЛШ не очекувавме дека ќе бидат на вториот дел на табелата и дека нема да имаат се уште обезбедено опстанок во овој дел од првенството. Баерн Минхен се прости од титулата во Бундеслига, но е во игра во Лигата на шампиони каде што ќе се борат со Реал Мадрид во ½ финалето. На овој дуел фаворити се Баварците, а ние очекуваме 2 со квота 1.60 во Bet365.

Вердер – Штутгарт – 2

Во првиот неделен теремин за Бундеслига се сретнуваат две екипи кои играат сосема различно. Домаќините се во катастрофална форма и на последните пет натпревари зедоа само еден бод што е навистина премалку. За разлика од нив, гостите пак се најпријатното изненадување во Бундеслигата и извесно е дека ќе ги гледаме во ЛШ следната сезона. Наш предлог за овој дуел е 2 со квота 1.57 во 22Bet.

Дортмунд – Леверкузен – ГГ

Овде имаме дуел на две екипи кои се во фантастично расположение. Домаќините ќе продолжат во ½ финалето од ЛШ, додека гостите се новите шампиони на Германија за прв пат во историјата. Бодовите на овој дуел повеќе се потребни на Борусија, но Леверкузен не веруваме дека ќе се предадат лесно. Ние типуваме ГГ со квота 1.44 во 20Bet.

Фрајбруг – Мајнц – Х2

Последниот натпревар од оваа рунда ќе се изигра помеѓу Фрајбург и Мајнц. Домаќините се во позиција да се борат за пласман во конференциската лига, додека Мајнц „брка“ опстанок и се во многу добра форма во последно време. Овде очекуваме гостите да останат непоразени и типуваме Х2 со квота 1.50  во Mozzart.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*