Тикет на денот (четврток, 18.04.2024)

Тикет на денот
Тикет на денот

Вечер на програмата се реванш натпреварите од ¼ финалето на Лига Европа и на конференциската лига. Пред нас се осум интересни натпревари, а ќе дознаеме кој ќе оди во ½ финале. Ова е нашиот предлог тикет за денес.

Фиорентина – Плзен – 1Х&0-2 @ 2.00 во Mozzart

Oчекувано во Плзен не ризикуваа ниту Чесите, ниту Италијанците. На крајот беше како што претпоставивме, без голови. Поголеми шанси за пласман во ½ финалето има Фиорентина бидејќи игра пред своите фанови. Во Серија А драстично попуштија и некако како да се посветија на останатите две натпреварувања каде што учествуваат, поточно во Европа и во купот. Плзен е во ½ финалето од чешкиот куп, а и тие се далеку од борбата за титула во својата земја. Ние овде типуваме 1Х&0-2 гола со квота 2.00 во Mozzart.

Лил – Астон Вила – ГГ3+ @ 1.90 во 22Bet

Астон Вила имаше два гола предност во натпреварот со Лил, но Французите успеаја во финишот да постигнат гол и тоа им дава голема надеж. Сега за нив, шансите се значително подобрени, но мора да го победат англискиот тим што воопшто не е лесна мисија. Астон Вила пријатно не изненади во минатото коло каде што го победи Арсенал и тоа на Етихад, па сега повторно се на посакуваното четврто место, поточно местото кое води во ЛШ следната сезона. На овој дуел очекуваме ефикасност и затоа се одлучивме да типуваме ГГ3+ со квота 1.90 во 22Bet.

ПАОК – Клуб Бриж – 1 @ 1.95 во Bet365

Добро знаеме колку на фановите на ПАОК им е важно ова натпреварување, па со оглед на тоа дефинитивно на Клуб Бриж нема да им биде лесно. После првите 90 минути, Клуб Бриж има предност од еден гол, но тоа не им гарантира пласман понатаму. Грците не можат да бидат задоволни во никој случај, а на овој натпревар ќе влезат отворено бидејќи нема што повеќе да изгубат. Во Грција не е лесно да се гостува, па сметаме дека домаќините ќе запишат лесна победа на овој натпревар. Типуваме 1 со квота 1.95 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 7.41

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*