Тикет на денот е-Спорт (18.04.2024)

Е-спорт
Е-спорт - Esport

Како минува времето, така станува сè пожешко на турнирот Thunderpick World Championship 2024: European Series #1 во рамки на CS2. Веќе се познати пет екипи кои ќе играат во четвртфиналето, а денеска ќе бидат одредени и останатите три тима.

AMKAL – Guild Eagles – 1 @ 1.57 во Bet365

AMKAL на стартот славеше против Alternate Attax со убедливи 2-0, па денеска ќе се соочи против Guild кој имаше лесна задача против Team 500 во првото коло. Третата средба меѓу овие тимови ќе ни донесе неизвесност како што беше и на претходните две средби кои се одиграа на почетокот на месецот. Во моментов подобро на терените делува Amkal кој има три победи на последните четири меча, а Guild оствари еден триумф помалку, па затоа наш предлог е 1 со коефициент 1.57 во Bet365.

Team Secret – Nemiga – 2 @ 1.39 во 22Bet

Team Secret пред почеток на турнирот беше еден од кандидатите за највисок пласман, но кризата со која се соочува во претходниот период ги стави во непосакувана положба. Secret има четири порази по ред во сите натпреварувања, додека Nemiga славеше двапати на последните три меча, па поради тоа очекуваме возбудлив натпревар. И последниот меѓусебен меч заврши во корист на Nemiga со 1-0, па затоа ви предлагаме 2 со квота 1.39 во 22Bet.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3652.18

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*