Зголемени квоти за натпреварот Манчестер Сити – Реал Мадрид

Денес се играат реваншите од ¼ финалето на Лигата на шампиони. Двајца „патници“ за ½ финале веќе дознавме, вечер ќе се дознаат и останатите.

Од 21:00 се сретнуваат екипите на Манчестер Сити и Реал Мадрид. Првиот дуел помеѓу овие два ривали заврши реми со резултат 3-3, па може да кажеме дека и двете екипи имаат големи шанси за пролаз.

Најдобрата онлајн обложувалница, Bet365, за овој натпревар ни претстави зголемени – бонус квоти за два типови и тоа:

  • Фил Фоден да постигне погодок надвор од 16-тник коефициент 13 зголемен на 15
  • Халанд да постигне гол со глава коефициент 9.50 зголемен на 10

НАПОМЕНА:

Доколку се уште немате сметка во Bet365, тоа може да го направите ТУКА и да си добиете 25 евра во форма на бесплатни средства за обложување без никакви услови за повлекување.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*