Натпревар со драстичен пад на коефициентот (17.04.2024)

Пад на коефициенти
Пад на коефициенти

Денес во рамките на оваа категорија ќе ви претставиме натпревар од АФЦ Лигата на шампиони кој бележи пад на коефициентот за победа на гостите.

Од 18:00 се сретнуваат екипите на Ал Аин и Ал Хилал. Домаќините во последните пет натпревари запишаа една победа, две реми и два порази, додека гостите во истиот временски период запишаа пет последователни победи.

Ал Аин – Ал Хилал – 2 @ 1.54 во 22Bet

Почетната вредност за победа на Ал Хилал беше 2.19, а во моментов бележи пад од скоро 30% и се плаќа со квота 1.54 во 22Bet.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*