Зголемени квоти за натпреварот Борусија Дортмунд – Атлетико Мадрид

Денес се играат реванш натпреварите од ¼ финалето на најелитното фудбалско натпреварување во Европа, Лига на шампиони.

Од 21:00 се сретнуваат екипите на Дортмунд и Атлетико Мадрид. Гостите на овој натпревар влегуваат со еден погодок предност, но тоа не значи многу бидејќи гостувањата на Сигнал Идуна Парк знаат да бидат доста тешки.

Најдобрата онлајн обложувалница, Bet365, за овој натпревар ни претстави зголемени – бонус квоти за два типови и тоа:

  • Фулкруг да постигне гол со глава коефициент 12 зголемен на 13
  • Гризман да постигне гол надвор од 16-тник коефициент 15 зголемен на 17

НАПОМЕНА:

Доколку се уште немате сметка во Bet365, тоа може да го направите ТУКА и да си добиете 25 евра во форма на бесплатни средства за обложување без никакви услови за повлекување.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*