Натпревар со драстичен пад на коефициентот (16.04.2024)

Пад на коефициенти
Пад на коефициенти

Денес во рамките на оваа категорија ќе ви претставиме натпревар од англиската Лига 2 кој бележи пад на коефициентот за победа на гостите.

Од 20:45 се сретнуваат екипите на Нотс Каунти и Стокпорт. Домаќините во последните пет натпревари запишаа две победи, едно реми и два порази, додека гостите во последните пет дуели запишаа исто толку и порази.

Нотс Каунти – Стокпорт – 2 @ 1.85 во 22Bet

Почетната вредност за победа на Стокпорт беше 2.50, а во моментов бележи пад од скоро 26% и се плаќа со квота 1.85 во 22Bet.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*