Тикет на денот е-Спорт (15.04.2024)

Е-спорт
Е-спорт - Esport

Денеска се играат натпреварите од второто коло во групата Д, при што ќе биде познат еден патник во нокаут-фазата, а вториот ќе се решава во третото коло.

PGE Turow – Team Secret – 2 @ 1.66 во Bet365

Ако некоја екипа се наоѓа во очајна форма, тогаш тоа е PGE Turow кој има четири порази по ред, и тоа од Dynamo Eclot, Viperio, Team Sampi и Saw, додека Team Secret славеше против 9 Pandas, а потоа загуби од Permitta и Ence. Победникот од овој меч ќе добие уште една шанса во третото коло за да избори место во нокаут-фазата, иако тоа воопшто нема да биде лесно ниту за едните, ниту за другите, кои ќе мора да ги бараат слабостите на спротивната страна за да стигнат до посакуваната победа. Наш предлог е 2 со коефициент 1.66 во Bet365.

Sampi – Ence Academy – 1 @ 1.36 во 22Bet

Sampi беше незапирлив сè до мечот против BetBoom, откако претходно славеше против Turow, Enterprise, NiP и Bleed. Од друга страна, Ence славеше против smuuttikusilkki и Team Secret, но загуби од Sprout Academy, Navi Junior и Astralis Talent. Нивниот последен меѓусебен дуел, одигран на 3 ноември минатата година, ни покажа дека може сè да се очекува кога играат овие две екипи, а на крајот се радуваше Ence. Меѓутоа, сегашната форма на тимовите ни покажува дека Sampi ќе ја носи улогата на фаворит и затоа ви предлагаме 1 со квота 1.36 во 22Bet.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3652.25

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*